Përzierja me tre përbërës që do u rikthejë shkëlqimin bizhuterive pa i dëmtuar

Parfumi, kremi i trupit, djersa dhe agjentët e tjerë të jashtëm mund të ndërtojnë një shtresë papastërtie në bizhuteritë tuaja, sado të çmuara të jenë ato, qofshin flori apo argjend! Një herë në kaq kohë, të gjitha bizhuteritë kanë nevojë të pastrohen edhe nëse këto të fundit i vendosni me raste e nuk i mbani çdo ditë. Mos nxitoni të blini produkte të shtrenjta që do u rikthejnë shkëlqimin bizhuterive tuaja, kur disa përbërës të thjeshtë që të gjithë i kemi në shtëpi do të bëjnë të njëjtën punë, shkruan Bordo.al. 

Mbështillni një tas me një letër alumini e në të shtoni një gotë ujë të nxehtë, një lugë gjelle sodë buke, një lugë gjelle kripë dhe një lugë ilaç enësh. Lërini bizhuteritë në këtë përzierje për 15 minuta! Më pas shpëlajini me ujë të bollshëm e do të shihni si do të shkëlqejnë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published.